به طور کلی انواع ساندویچ گرم به عنوان انتخاب بسیار مناسبی برای وعده‌ های غذایی در نظر گرفته می ‌شوند .به بیان ساده ‌تر می ‌توان گفت انواع ساندویچ گرم به دلیل طعم خوشمزه و لذیذ برای تدارک در وعده‌ های ناهار و عصرانه یا شام مناسب می‌ باشند. به‌ طوری ‌که در انواع دورهمی و جشن فضای خوشایندی ایجاد می ‌کنند .در نظر داشته باشید ساندویچ گرم براساس مواد داخل آن به دسته ‌بندی‌ های متفاوتی قسمت می ‌شود. لازم به ذکر است از مخلفات کنار ساندویچ می ‌توان به گوجه، کاهو، زیتون، ترشیجات خیارشور و سالادهای مختلف اشاره کرد. همچنین استفاده از سس های مختلف می ‌تواند طعم ساندویچ را چند برابر کند. توجه فرمایید در برخی از موارد به‌ منظور مصرف راحت ‌تر، انواع ساندویچ به‌ صورت اسنک تهیه می ‌شوند؛ بنابراین برای انواع جشن ‌های تولد و میهمانی بسیار مناسب می ‌باشند.

انواع ساندویچ گرم:


 1.همبرگر:

به ‌طور کلی از رایج ‌ترین و در عین‌ حال معروف ‌ترین انواع ساندویچ گرم می‌ توان به همبرگر اشاره کرد. در اصل همبرگر انواع مختلفی را شامل می ‌شود که با در نظر گرفتن مواد مورد استفاده در ساندویچ متفاوت می ‌باشند. به ‌طور عمده برای سرو همبرگر استفاده از نان‌ های فانتزی دایره ‌ای در اولویت قرار می ‌گیرد .لازم به ذکر است همبرگر از گوشت چرخ ‌کرده مخلوط گوساله و گوسفند تهیه ‌شده و همراه با ادویه ‌جات مختلف قابل سرو می‌ باشد.
این گوشت غالباً به‌ صورت دایره ‌ای درون تابه سرخ ‌شده و پس ‌از برشته شدن دو طرف آن سرو می‌ شود. توجه فرمایید از مخلفات کنار ساندویچ همبرگر می ‌توان به خیارشور، گوجه و کاهو اشاره کرد البته در برخی از موارد با در نظر گرفتن سلیقه می ‌توان از قارچ و پنیر پیتزا نیز استفاده کرد .شما می ‌توانید همبرگر را با سس کچاپ و مایونز یا سس خردل میل کنید.


2.
ساندویچ بندری:

بندری به ‌عنوان یکی از انواع ساندویچ گرم در نظر گرفته می ‌شود که عموماً سوسیس سرخ‌ شده، سیب‌ زمینی، پیاز، فلفل و سس گوجه درست می ‌شود .لازم به ذکر است در برخی از موارد با در نظر گرفتن سلیقه می ‌توانید برای سرو این ساندویچ از خیارشور نیز استفاده کنید. در نظر داشته باشید در برخی از موارد می ‌توانید برای تهیه ساندویچ از فلفل دلمه ‌ای و قارچ نیز استفاده نمایید.

3. ساندویچ مرغ:

به‌ طور کلی از سالم‌ ترین انواع ساندویچ می‌ توان به ساندویچ مرغ اشاره کرد که از مرغ پخته ریش ‌ریش شده و تکه‌ های گوجه و خیارشور تهیه می‌ شود. لازم به ذکر است از ویژگی ‌های منحصربه‌فرد این ساندویچ می‌ توان به این ‌مورد اشاره کرد که همراه تمامی سس ها قابل سرو می ‌باشد. لازم به ذکر است در برخی از موارد می ‌توانید استفاده از برگ ‌های کاهو و کلم نیز در اولویت خود قرار دهید.

طرز تهیه ساندویچ مرغ
4. ساندویچ کباب ترکی:

به ‌طور کلی برای تهیه این نوع ساندویچ ابتدا به طبخ گوشت و مرغ به ‌صورت رول شده بر روی سینی اقدام می‌ کنند در نهایت پس ‌از پخته شدن گوشت به ‌منظور درست کردن ساندویچ تکه‌ های سرخ شده را از سیخ جدا می‌ کنند سپس بنا به سلیقه گوشت بریده ‌شده را به همراه قارچ و فلفل دلمه ‌ای تفت ‌داده و درون نان باگت سرو می ‌کنند. لازم به ذکر است در برخی از موارد استفاده از پنیر پیتزا، خیارشور و سس فراوان طعم دل‌ چسب این ساندویچ گرم را دو برابر می ‌کند.

5. شاورما عربی:

شاورما عربی از انواع ساندویچ گرم بشمار می ‌آید که روش طبخ آن با کباب ترکی مشابه می ‌باشد .به ‌طور کلی در ساندویچ شاورما استفاده از نان لواش یا نان عربی در اولویت قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است از ویژگی‌ هایی اصلی این نوع ساندویچ می ‌توان به طعم منحصربه‌فرد و شگفت‌ انگیز اشاره کرد؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌ دهیم حتما برای یک ‌بارهم که شده طعم این ساندویچ لذیذ را امتحان نمایید.


6.
ساندویچ میگو:

ساندویچ میگو یکی دیگر از انواع ساندویچ گرم شناخته می‌ شود‌. به بیان ساده ‌تر می ‌توان گفت این ساندویچ جزء غذاهای دریایی دسته‌ بندی می شود؛ به طوری که برای تهیه این نوع غذا ابتدا به سرخ‌ کردن میگوها با حرارت زیاد اقدام می‌ شود. سپس میگوها را به ‌همراه پیاز قرمز خام ،گوجه ‌فرنگی و خیارشور درون نان باگت سرو می‌ نمایند .لازم به ذکر است با در نظر گرفتن سلیقه می ‌توان سس خردل نیز استفاده کرد.

7. ساندویچ بوقلمون:

به ‌طور کلی ساندویچ بوقلمون از نظر شیوه پخت با ساندویچ مرغ بسیار شباهت دارد .به بیان ساده ‌تر می ‌توان گفت در این ساندویچ ابتدا به پختن گوشت بوقلمون اقدام می‌ شود سپس گوشت پخته‌ شده را به‌ همراه گوجه و کاهو درون نان باگت قرار داده و به‌ همراه سس دلخواه میل می ‌کنند.

  1. ساندویچ فلافل:


از محبوب ‌ترین و در عین‌ حال خوشمزه ترین انواع ساندویچ گرم در ایران می‌ توان به ساندویچ فلافل اشاره کرد. به ‌طور کلی این ساندویچ از نخود تهیه‌ شده و به‌ همراه ادویه ‌جات و چاشنی ‌های مختلف طبخ می‌ شود. لازم به ذکر است این غذا غالبا به‌ همراه گوجه، خیارشور و سبزی ‌های معطر سرو می ‌شود البته در برخی از موارد به‌ منظور تهیه با توجه به سلیقه مشتری از قارچ تفت‌ داده شده، سس فرانسوی و سس کچاپ نیز استفاده می ‌شود. در نظر داشته باشید تهیه فلافل در شهرهای مختلف کشور با روش‌ های مختلفی انجام می ‌پذیرد.

9. ساندویچ زبان:

به ‌طور کلی ساندویچ زبان از دیگر انواع ساندویچ گرم در نظر گرفته می ‌شود که به دلیل طعم خاص علاقه ‌مندان بسیاری به خود اختصاص می ‌دهد. لازم به ذکر است نکته مهم برای این نوع ساندویچ طبخ خوب می ‌باشد. همچنین با خیارشور، گوجه و پیاز و سرو می ‌شود.


10.
ساندویچ تن ماهی:

ساندویچ تن ماهی یکی از محبوب ‌ترین انواع ساندویچ در نظر گرفته می‌ شود. لازم به ذکر است برای تهیه این نوع ساندویچ ابتدا تن ماهی را بجوشانید سپس تن ماهی را به‌ همراه خیارشور، کاهو و سبزیجات دیگر به نان باگت اضافه کرده و درنهایت سرو نمایید.


11.
ساندویچ کتلت:

به ‌طور کلی این ساندویچ به‌ عنوان یکی از خوشمزه ‌ترین ساندویچ‌ ها در نظر گرفته می ‌شود که عموماً به همراه خیارشور ،گوجه‌ فرنگی و نان باگت قابل سرو می‌ باشد. لازم به ذکر است برای سرخ کردن کتلت استفاده از ماهیتابه مناسب گزینه بسیار خوبی در نظر گرفته می‌ شود. بنابراین به شما توصیه می ‌کنیم تا حد امکان از انواع تابه تفلون و نچسب استفاده کنید تا از چسبیدن کتلت و جلوگیری کنید.

12. ساندویچ ماکارانی:

همان‌ طور که مطلع هستید همه کودکان و نوجوانان به ماکارونی بسیار علاقمند می‌ باشند. به ‌همین دلیل ساندویچ ماکارونی به ‌عنوان غذای مناسبی برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته می‌ شود. لازم به ذکر است  امروزه ساندویچ ماکارونی به‌ عنوان یکی از غذاهای جدید شناخته می‌ شود که از نظر طرز پخت ماکارونی دمی مشابه می ‌باشد. در نظر داشته باشید شما می ‌توانید پس ‌از پخت ماکارونی آن را با کاهو، گوجه ‌فرنگی و خیارشور درون نان باگت قرار دهید. در نهایت با اضافه کردن سس های مختلف این ساندویچ خوشمزه آماده می ‌باشد.
با توجه به توضیحات ذکر شده به شما توصیه می ‌کنیم برای سفارش آنلاین ساندویچ در اصفهان به ویرا آراد گروپ سفر مراجعه نمایید.

طرز تهیه انواع ساندویچ گرم:


1.
همبرگر مرغ:

برای تهیه این نوع ساندویچ ابتدا فیله و یا سینه مرغ مناسب را تهیه کنید سپس به چرخ کردن گوشت اقدام کرده و به اضافه کردن ادویه‌ های دلخواه اقدام نمایید. اگر تمایل دارید این نوع ساندویچ را در دستگاه فر پخت کنید ابتدا پیش‌ از هر گونه اقدام همبرگرها را با مقداری روغن زیتون چرب نمایید سپس به مدت نیم‌ ساعت در فر با درجه 170 سانتی‌گراد طبخ کنید. در نظر داشته باشید حتما سینی فر را از پیش گرم نمایید تا از چسبیدن همبرگرها به سینی جلوگیری کنید.
برای پخت همبرگر مرغ می ‌توانید آن را به‌ همراه پیاز حلقه ‌حلقه شده و یا پیاز سوخاری سرو کنید تا طعم لذیذ غذا دوچندان شود. توجه فرمایید که اگر همبرگر مرغ بر روی کباب ‌پز نیز قابل پخت می‌ باشد؛ بنابراین به شما توصیه می‌ کنیم برای کباب کردن آن ابتدا دو طرف برگر را به روغن آغشته کرده سپس به کباب کردن آن اقدام نمایید. لازم به ذکر است اضافه کردن روغن به دلیل کم‌ چرب بودن گوشت مرغ می‌ باشد. بنابراین شما می‌ توانید در صورت رژیم بودن از اضافه کردن روغن خودداری کنید.

2. چیز برگر:


به‌ طور کلی چیز برگر نوعی ساندویچ گرم در نظر گرفته می‌ شود که غالبا به‌ همراه پنیر سرو می‌ شود. به بیان ساده ‌تر می‌ توان گفت پس ‌از پخته شدن همبرگر پنیر را به گوشت اضافه می ‌کنند تا پس‌ از آب شدن بر تمامی قسمت‌ های همبرگر پخش شود. لازم به ذکر است چیزبرگر با در نظر گرفتن سلیقه فرد مورد نظر به‌ همراه کاهو ،گوجه‌ فرنگی، پیاز، خیارشور و انواع سس قابل سرو می‌ باشد. برای تهیه چیزبرگر ابتدا به شما توصیه می ‌کنیم اضافه کردن تخم‌ مرغ، آرد سوخاری و یا آرد سفید را در اولویت خود قرار دهید. زیرا در افزایش چسبندگی و حفظ یکدستی تاثیرگذار می ‌باشد.
در نظر داشته باشید استفاده‌ی زیاد از آرد می ‌تواند خشک شدن چیزبرگر را به ‌همراه داشته باشد. بنابراین به شما توصیه می ‌کنیم تا حد امکان مقدار مناسبی از آن را استفاده کنید.

3. ساندویچ مرغ:

همان‌ طور که مطلع هستید سینه مرغ به ‌عنوان یکی از کاربردی ‌ترین انواع مواد پروتئینی شناخته می ‌شود که عموماً در هر خانه ‌ای مورد استفاده قرار می‌ گیرد. به‌ طور کلی ساندویچ مرغ یکی از خوش‌ خوراک ترین و در عین‌ حال سالم‌ ترین انواع ساندویچ گرم بشمار می ‌آید.

به بیان ساده ‌تر می ‌توان گفت این غذا از روش پخت بسیار ساده بهره‌مند می ‌باشد؛ بنابراین با حداقل هزینه در تمامی خانه‌ ها به‌ راحتی تهیه می‌ شود.
لازم به ذکر است برای تهیه این ساندویچ ابتدا سینه مرغ پخته‌ شده را به‌ دقت و با در نظر گرفتن سلیقه خرد نمایید سپس آن را ریش ‌ریش کرده و به درون نان باگت اضافه کنید. در نهایت کاهو، خیار شور، گوجه‌ فرنگی، پیاز و جعفری را به نان باگت اضافه کرده و از سس مایونز و یا هر سس دیگری برای سرو استفاده کنید. لازم به ذکر است شما می‌ توانید با در نظر گرفتن سلیقه شخصی از کاهو و کلم نیز استفاده نمایید.

156 دیدگاه در انواع ساندویچ گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *