استیک خوب در اصفهان

استیک خوب در اصفهان

برای سرو یک استیک خوب در اصفهان مهم نیست، چقدر پول خرج کنید؛ همیشه باید یک تکه استیک باکیفیت دریافت کنید. شخصی که یک تکه کوچک استیک خریداری می کند، دقیقاً همان کیفیت تکه های بزرگ استیک را باید داشته باشد. با این حال، چگونه می توان تشخیص داد که یک استیک خوب در اصفهان از کیفیت مناسبی برخوردار است؟ ویرا فود در این مقاله به برخی از ویژگی ها می پردازد، که می توانند به شما در تشخیص کیفیت بالای استیک کمک کنند.

ویژگی های یک استیک خوب

روش های متفاوتی برای سرو و پخت استیک وجود دارد. اما جدا از طرز تهیه و سرو استیک ها، عواملی دیگری نیز بر روی کیفیت استیک ها تاثیر گذار است. در ادامه به بررسی عوامل مختلفی که باعث می شود، بتوانید یک استیک خوب داشته باشید، می پردازیم.

  1. بسته بندی

شرایطی که استیک در آن بسته بندی می شود، واقعا می تواند در مورد کیفیت استیک صحبت کند. یک استیک خوب بسته بندی شده، کیفیت بالایی دارد؛ در حالی که استیک هایی که بسته بندی درستی ندارند، نشان می دهند، که ممکن است استیک از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد. همیشه یک استیک خوب در اصفهان به خوبی بسته بندی شده و برچسب مناسبی دارد، بدون اینکه انواع استیک ها با هم مخلوط شوند. مواد بسته بندی باید کاغذهای شفاف تمیز و برچسب ها باید بسیار واضح و خوانا باشند.

  1. شرایط نگهداری

اگر استیک به خوبی در شرایط خنک در فریزر نگهداری نشود، به احتمال زیاد کیفیت مناسبی برای سرو ندارد؛ زیرا ممکن است، خراب شود. از طرف دیگر، نگهداری یک استیک خوب در شرایط مناسب فریزر، نشانه ای از کیفیت خوب آن بعد از پخت است. یک استیک با کیفیت باید در فریزر با دمای مطلوب نگهداری شود. شرایط مناسب یعنی سرما نباید خیلی زیاد یا خیلی پایین باشد، و گوشت را نباید برای مدت طولانی در فریزر نگهداری کرد.

شرایط نگهداری

  1. چربی مناسب

به طور کلی یک استیک خوب در اصفهان باید آبدار و دارای کمی از چربی بین بافت های گوشت باشد. این چربی سفید خوش طعم است، که به طور مساوی در سراسر بافت گوشت منشعب می‌شود. چربی بر طعم و بافت استیک تأثیر می گذارد، چربی های بین بافت گوشت ممکن است، بر روی تیکه های گوشت دیده نشود، در حالی که آب و طعم آن را می توان دید و احساس کرد. وجود چربی کم و مناسب، برای یک استیک خوب و باکیفیت و خوشمزه لازم است.

  1. رنگ

به طور طبیعی، رنگ گوشت تازه در حیوانات جوانتر باید قرمز روشن باشد. در گوشت حیوانات مسن، رنگ کمی به صورن قرمز مات است. یک تکه گوشت استیک تازه باید، کمی تیره رنگ باشد. اگر حیوانی برای چاق کردن سریع، با ذرت زیادی تغذیه شده باشد، گوشت آن معمولاً مایل به زرد است همچنین اگر برش گوشت حاوی مقدار زیادی چربی باشد، رنگ گوشت باید روی سطح برش خورده، قابل مشاهده باشد.

  1. بو

یک تکه استیک تازه برش داده شده، بوی خون خام می دهد؛ و در واقع خون روی سطح برش قابل مشاهده است. بو باید ملایم یا خنثی باشد. زیرا رایحه های دیگر مانند: بوی شیرین، اسیدی یا تلخ نشانه بریدگی گوشت می باشد.

بهترین برش برای استیک خوب چیست؟

بهترین تکه‌های گوشت همگی از پشت گاو دورتر از سُم و شاخ تهیه می‌شوند. برش‌هایی که به پاها و شانه‌ها نزدیک‌تر هستند، ورزش زیادی می‌کنند. زیرا به حمایت از حرکات گاو کمک می‌کنند، که عضلات را تحت فشار قرار می‌دهد؛ و منجر به سفت شدن، گوشت گاو می‌شود. به همین دلیل است، که سینه ها و ساقه های گوشت گاو باید کم و آهسته پخته شوند، تا گوشتی نرم داشته باشید. یک استیک خوب در اصفهان از برش هایی که در امتداد پشت گاو تهیه می شوند، مانند: ریبای، نوار، فیله ماهی و T-bone که از قسمت هایی است، که در گاو فعالیت زیادی ندارند، بنابراین بهترین برش برای یک استیک خوب و بسیار لطیف تر و عالی هستند.

انواع استیک خوب در اصفهان

  1. ریبی

یک نوع استیک خوب در اصفهان استیک ریبی است. ریبی یک برش گوشت گرد و بزرگ با درصد چربی عالی است. این یک غذای کلاسیک مورد علاقه دوستداران استیک است. زیرا دلچسب، خوش طعم و لطیف است. این نوع استیک بدون استخوان یا استخوان سرو می شود.

ریبی

  1. استیک سیلندر

استیک سیلندر، که گاهی به آن استیک نواری نیز گفته می شود معمولاً بدون استخوان و مستطیل شکل است؛ که به دلیل چربی مناسب و طعم خشمزه و لطیف خود شناخته شده است. این نوع استیک کمی لطیف تر از استیک ریبی است، اما هنوز هم به دلیل طعم فوق العاده مورد علاقه آن است.

  1. فیله مینیون

استیک فیله مینیون یک نوع استیک است، که یک برش بلندتر بدون چربی از گوشت گاو است. عدم وجود چربی به این معنی است، که مانند سایر برش ها خوش طعم نیست. اما در صورت نداشتن چربی، لطافت زیادی را دارد. فیله مینیون یک استیک است، که از انتهای کوچکتر فیله گوشت بریده شده است؛ و اغلب با نوعی سس کره ای سرو می شود، تا طعم آن بیشتر شود.

  1. تی بن

در آخرین لیست استیک خوب در اصفهان استیک تی بن است، که یک استیک نواری به همراه یک فیله است، که با یک استخوان T شکل، همه در یک استیک وجود دارد. تی بن یک استیک محبوب است، زیرا برای همه افراد که استیک با استخوان و بی استخوان علاقه دارند، مناسب است. در این نوع استیک نیازی به انتخاب بین لطافت گوشت یا طعم گوشت نیست. زیرا هم لطافت و طعم فوق العاده ای دارد. استیک پورترهاوس نیز نوع دیگر استیک است، که تفاوت آن فقط در این است، مقدار فیله گوشت بیشتر از تی بن است.

تی بن

استیک ریبی و سیلندر کدام بهتر است؟

هنگام تصمیم گیری بین استیک های ریبی و سیلندر  ممکن است، نظر های متفاوتی وجود دارد.  استیک سیلندر بسیار لاغرتر است، با چربی کمتر و در نتیجه طعم لذیذ کمتری دارد. به یاد داشته باشید، ریبی به دلیل چربی مناسب و طعم عالی شناخته شد. با این حال، این چربی احتمالاً استیک ریبی را به گزینه بسیار گران‌تری تبدیل می‌کند. همچنین یک روش پخت درست می‌تواند، به افزایش طعم و مزه‌ی یک استیک کمک کند. بنابراین انتخاب یک  استیک خوب در اصفهان واقعاً بستگی به نوع طعمی دارد، که به دنبال آن هستید. و اینکه چقدر پول می‌خواهید، برای سرو یک استیک خرج کنید.

گران ترین برش استیک چیست؟

گران‌ترین برش‌های استیک از لطیف‌ترین قسمت‌های گاو گرفته می‌شوند، بنابراین فیله گوشتی گران‌ترین برش خواهد بود. این بخش بسیار کوچکی از گاو است، بنابراین هزینه بالا نیز به عرضه و تقاضا بستگی دارد. قیمت گوشت گاو به عواملی مانند نحوه پرورش گاوها نیز بستگی دارد. آن دسته بندی از گاو ها که با یک رژیم غذایی بسیار سخت و خاص پرورش می یابند، تا اطمینان حاصل شود، که گوشت گاو دارای سطح مناسب طعم و چربی است. این سطح مراقبت چیزی است، که قیمت بالای آن را تضمین می کند.

نتیجه

استیک خوب در اصفهان یک وعده غذایی بسیار متنوع است. تهیه آن در ویرا فود بسیار آسان است. انتخاب برش مناسب استیک و پخت آن یک نوع علم و هنر بسیار خاص است، که همه رستوران و سر آشپزها نمی توانند آن را به درستی تهیه کنند. به همین دلیل برای سرو یک استیک خوب در اصفهان می توانید، به رستوران ویرا فود مراجعه کنید. تا عاشق طعم های فوق العاده و روش پخت بی نظیر انواع استیک های آن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *