طرز تهیه ساندویچ مرغ

طرز تهیه ساندویچ مرغ

همان ‌طور که مطلع هستید امروزه سینه‌ مرغ یکی از مهم‌ ترین مواد پروتئینی در نظر گرفته می ‌شود که تقریباً در اغلب غذاهای ایرانی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. به بیان ساده ‌تر ساندویچ مرغ یکی از خوشمزه‌ ترین و در عین ‌حال ساده ‌ترین انواع غذاهای فست ‌فود شناخته می‌ شود؛ بنابراین به ‌عنوان تغذیه مناسبی برای اغلب نوجوانان کاربرد دارد. لازم به ذکر است طرز تهیه ساندویچ مرغ بسیار ساده می ‌باشد اما به دلیل برخورداری از مواد مختلف در شکل ‌های متنوعی تهیه می ‌شود.

در نظر داشته باشید ساندویچ مرغ به دلیل برخورداری از پروتئین به‌ عنوان تغذیه سالم و مغذی شناخته می‌ شود؛ بنابراین به شما توصیه می‌کنیم به‌ جای مراجعه به رستوران‌ ها و فست فودهای مختلف، آشنایی با طرز تهیه ساندویچ مرغ را در اولویت خود قرار دهید تا به‌ راحتی در میان وعده های مختلف به پخت این غذا اقدام کنید.

طرز تهیه ساندویچ مرغ:

همان‌ طور که قبلاً ذکر کردیم ساندویچ مرغ بنا بر سلیقه افراد مختلف در شکل ‌های متنوعی تهیه می ‌شود. بنابراین با در نظر گرفتن نوع مواد اولیه می‌ توان نتیجه گرفت طرز تهیه ساندویچ مرغ روش‌ های مختلفی را در بر می گیرد.

ساندویچ مرغ
1.  طرز تهیه ساندویچ مرغ خانگی:

مواد لازم:
سینه مرغ یک عدد
پیاز یک عدد
قارچ خرد شده 8 عدد
رب گوجه ‌فرنگی یک قاشق مرباخوری
سیر دو حبه
جعفری به میزان لازم
پیازچه دو ساقه
خیار شور چهار عدد
سس مایونز یک قاشق غذاخوری
سس کچاپ یک قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
آویشن و پاپریکا بنا بر سلیقه
زردچوبه و روغن به مقدار لازم

دستور پخت:

بخش اول:
برای تهیه ساندویچ مرغ ابتدا سینه مرغ را به‌ طور کامل شستشو دهید سپس قابلمه مناسب را انتخاب کرده و سینه مرغ را به ‌همراه دو لیوان آب درون قابلمه بریزید. سپس بعد از اضافه کردن یک حبه سیر، نمک و زردچوبه، قابلمه را روی حرارت متوسط بگذارید تا سینه مرغ به ‌طور کامل پخته شود.
بخش دوم:
پس ‌از جوشیدن آب درون قابلمه کف سفید روی سطح آب را به ‌دقت جمع کرده و دور بریزید تا بوی نامطبوع گوشت مرغ به ‌طور کامل برطرف شود سپس گوشت پخته‌ شده را از قابلمه جدا کرده و به ‌صورت خلالی به خرد کردن آن اقدام کنید. درنهایت پیاز را به‌ صورت خلالی برش داده و بر روی تابه مناسب حرارت دهید .
بخش سوم:
در این مرحله قارچ ‌ها را به‌ صورت ورقه ای برش‌ داده و به تابه اضافه نمایید سپس با زیاد کردن حرارت زیر تابه به تفت دادن قارچ‌ها اقدام نمایید. لازم به ذکر است حرارت زیاد تابه از آب انداختن قارچ ‌ها جلوگیری می ‌کند. درنهایت با اضافه کردن نمک، فلفل سیاه، آویشن، پاپریکا و زردچوبه، قارچ و پیاز تفت ‌داده شده را طعم‌ دار کنید.

بخش چهارم:
بعد از اضافه کردن ادویه‌ های مورد نظر مجدداً مواد را دوباره تفت دهید در ادامه مرغ را به تابه اضافه کرده و به‌ خوبی سرخ کنید سپس با پخته شدن مواد درون تابه به اضافه کردن رب گوجه ‌فرنگی اقدام نمایید. در نظر داشته باشید رب گوجه‌ فرنگی باید به‌گونه‌ ای اضافه شود که کاملاً در یک طرف تابه قرار بگیرد. به بیان ساده‌ تر می ‌توان گفت مواد درون تابه را در یک طرف جمع کنید سپس به اضافه کردن رب گوجه ‌فرنگی در سمت دیگر تابه اقدام نمایید.

بخش پنجم:
در این بخش رب گوجه‌ فرنگی را به‌ خوبی سرخ کنید سپس سیر رنده‌ شده را به مواد مورد نظر اضافه کرده و پس‌ از تفت دادن سیر برای بار دیگر مواد را به‌ خوبی با یکدیگر ترکیب کنید تا کاملاً یکنواخت شود. در این مرحله تابه را از روی حرارت برداشته و زیر گاز را خاموش کنید سپس به خرد کردن جعفری و پیازچه اقدام نمایید تا مرحله اول آماده ‌سازی سس انجام شده باشد.

بخش ششم:
در این بخش خیارشور رنده ‌شده را به‌ همراه جعفری و پیازچه به ظرف مناسب منتقل کنید و سپس سس مایونز، سس کچاپ، نمک، فلفل سیاه و پاپریکا را به مواد مورد نظر اضافه نمایید. سپس در نهایت به ترکیب کردن مواد مورد نظر اقدام کنید تا زمانی‌ که به‌طور کامل یکدست شود. در نظر داشته باشید برای طرز تهیه ساندویچ مرغ آشنایی با طرز تهیه سس موضوع بسیار مهمی در نظر گرفته می‌ شود. زیرا هرچقدر سس به‌کار رفته در ساندویچ خوشمزه ‌تر باشد، طعم کلی غذا دل‌چسب تر می ‌شود.

بخش هفتم:
در این بخش درون نان باگت را خالی کرده و با توجه به سلیقه خود مقدار مشخصی از مخلوط مرغ را درون نان باگت قرار دهید سپس با توجه به ذائقه خود سس مورد نظر به ساندویچ اضافه کنید. لازم به ذکر است در صورت تمایل می ‌توانید از گوجه ‌فرنگی و پیاز نیز استفاده نمایید.

2.  طرز تهیه ساندویچ مرغ با قارچ:

مواد لازم:
سینه مرغ پونصد گرم
پیاز یک عدد
قارچ دویست گرم
فلفل دلمه ‌ای یک عدد
نمک، زردچوبه، فلفل سیاه، فلفل پاپریکا و فلفل قرمز به مقدار کافی
زعفران دم ‌کرده غلیظ با توجه به سلیقه یک قاشق غذاخوری
ذرت نیم پیمانه
پنیر پیتزا به مقدار لازم
سپس مایونز 3 قاشق غذاخوری
سس خردل  یک قاشق غذاخوری
خیارشور چهار الی پنج عدد
جعفری خرد شده یک لیوان


دستور پخت:

بخش اول:
در طرز تهیه ساندویچ مرغ با قارچ مرحله مزه ‌دار کردن سینه مرغ بسیار با اهمیت می ‌باشد؛ زیرا هر چقدر این مرحله بهتر انجام شود، ساندویچ از طعم بهتری برخوردار می‌ شود. به ‌طور کلی در این مرحله سینه مرغ را به ‌صورت نواری باریک برش داده و با اضافه کردن نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز، پاپریکا ،زعفران کرده و پیاز خرد شده سینه مرغ را مزه‌ دار نمایید. لازم به ذکر است سینه مرغ باید به مدت دو تا سه ساعت درون مواد مورد نظر باقی بماند تا کاملا مزه دار شود.
شما می ‌توانید در این فاصله به ‌منظور صرفه‌ جویی در وقت به تهیه سس مخصوص ساندویچ اقدام نمایید‌. برای تهیه سس به خرد کردن جعفری و خیارشور اقدام نمایید سپس در صورت تمایل سس خردل و پنیر پیتزا را اضافه نمایید. در مرحله آخر با اضافه کردن سس مایونز تمامی مواد استفاده ‌شده را به‌ طور کامل با یکدیگر مخلوط کنید تا یکدست شود.

بخش دوم:

در این بخش با در نظر گرفتن میزان مواد استفاده ‌شده ماهیتابه مناسبی انتخاب کنید سپس بعد از حرارت دادن ماهیتابه دو قاشق غذاخوری روغن به تابه اضافه نمایید. لازم به ذکر است شما می‌ توانید بنا بر سلیقه خود علاوه ‌بر روغن از کره نیز استفاده نمایید. در مرحله بعدی سینه مرغ مزه‌ دار شده را به درون تابه منتقل کرده و بر روی شعله ملایم گاز سرخ کنید تا رنگ مرغ تغییر کند. شما می‌ توانید پس‌ از پخته شدن تکه ‌های مرغ به اضافه کردن فلفل دلمه‌ای خرد شده و ذرت اقدام کنید. درنهایت تمامی مواد موجود در تابه را به‌ طور کامل با یکدیگر ترکیب نمایید.

بخش سوم:

در این بخش قارچ‌ های خرد شده را به‌ صورت جداگانه در تابه دیگر تفت دهید سپس کره و فلفل سیاه را به قارچ اضافه کنید. در مرحله بعدی نان همبرگر یا نان باگت را انتخاب کرده و مواد ساندویچ را به درون نان منتقل کنید‌. لازم به ذکر است با اضافه کردن قارچ تفت‌ داده شده، جعفری و پیازچه ساندویچ شما آماده می‌ باشد. بنابراین می‌ توانید براساس سلیقه خود با اضافه کردن سس، ساندویچ را میل کنید.
در نظر داشته باشید در صورت اضافه کردن پنیر پیتزا ،ساندویچ مرغ و قارچ را به مدت یک الی دو دقیقه درون فر قرار دهید. سپس با روشن کردن گریل بالای فر پنیر پیتزا روی مواد ساندویچ آب شده و طعم ساندویچ بسیار خوشمزه‌ تر می ‌شود.

نکات مهم در طرز تهیه ساندویچ مرغ با قارچ:

1.  اگر بنا به هر دلیلی به موادی همچون جعفری، فلفل دلمه و پنیر پیتزا دسترسی ندارید می‌ توانید به حذف آن‌ها اقدام کنید.
2.  در برخی از موارد با توجه به سلیقه افراد خانواده می ‌توانید سیب‌ زمینی را به ساندویچ مرغ و قارچ اضافه نمایید.
3.  در طرز تهیه ساندویچ مرغ با قارچ استفاده از پنیر پیتزا کاملاً اختیاری می ‌باشد اما توجه فرمایید تا حد امکان به خوشمزه ‌تر شدن ساندویچ کمک می کند.
4.  اگر بنا به هر دلیلی از خوردن سس مایونز خودداری می ‌کنید می ‌توانید ساندویچ مورد نظر را با سس کچاپ سس باربکیو و.. میل کنید.
5.  لازم به ذکر است در طرز تهیه ساندویچ مرغ و قارچ اضافه کردن رب گوجه‌ فرنگی بلااشکال می‌ باشد. زیرا در برخی از موارد با در نظر گرفتن سلیقه افراد خانواده اضافه کردن رب گوجه‌ فرنگی در خوشمزه‌ تر کردن غذا نقش مؤثری ایفا می ‌کند.
6.  شما می‌ توانید با اضافه کردن سیر عطر و طعم ساندویچ مرغ را افزایش دهید.
در نظر داشته باشید شما می ‌توانید برای سفارش آنلاین ساندویچ در اصفهان به سایت ویرا فود مراجعه نمایید.


3.
 طرز تهیه ساندویچ مرغ خامه ای:

مواد لازم:
فلفل دلمه‌ای قرمز و سبز یک عدد
سینه مرغ چهارصد گرم
کلم بروکلی یک پیمانه
خامه صبحانه صد و پنجاه گرم
کره بیست گرم
پنیر پیتزا چهار قاشق غذا خوری
حریره سیر، نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و پودر دارچین به مقدار لازم
پیاز یک عدد
یک چهارم کلم سفید و کلم قرمز
سس مایونز یک قاشق غذاخوری
سس خردل یک قاشق مربا خوری
آب لیموترش یک قاشق مرباخوری


دستور پخت:

بخش اول:در طرز تهیه ساندویچ مرغ خامه‌ای ابتدا به خرد کردن پیاز به ‌صورت خلالی نازک اقدام کنید. سپس پیاز خلالی را بر روی تابه تفت داده و و درنهایت کره را اضافه کنید. در مرحله بعدی سینه مرغ را به‌ صورت مکعبی متوسط برش داده و به تابه اضافه نمایید. در نهایت تا زمانی‌ که مرغ تغییر رنگ‌ دهد به تفت دادن ادامه دهید.

بخش دوم:
در این بخش پس از پخته شدن سینه مرغ به اضافه کردن حریره سیر، نمک، فلفل سیاه، زرد چوبه و پودر دارچین اقدام کنید. درنهایت مواد مورد نظر را بار دیگر تفت دهید تا ادویه ‌ها به سینه مرغ اضافه شود. در مرحله بعدی کلم بروکلی خرد شده را به تابه اضافه نمایید سپس به مدت پنج روز دقیقه موارد مورد نظر را به ‌طور کامل تفت دهید. در نظر داشته باشید در صورت پخته شدن سینه مرغ می ‌توانید کلم بروکلی و فلفل دلمه‌ای را به تابه منتقل کنید.

بخش سوم:
پس ‌از شستن کلم سفید و کلم قرمز اجازه دهید آب اضافی کلم‌ ها به ‌طور کامل از آبکش خارج شود. سپس کلم‌ های خردشده را به‌ همراه خیارشور و هویج رنده‌ شده را به ظرف مناسب انتقال دهید. در نهایت  سس خردل، سس مایونز، آب ‌لیمو ترش تازه، نمک و فلفل سیاه را به ظرف اضافه کرده و هم بزنید سپس سس مورد نظر را به تابه اضافه کرده و پس ‌از گذشت پنج دقیقه تابه را از روی حرارت بردارید .در مرحله بعدی خامه صبحانه را به‌ همراه پنیر پیتزا به مواد درون تابه اضافه کنید .
پس از گذشت پنج دقیقه ساندویچ مرغ خامه ‌ای شما به ‌طور کامل آماده می ‌باشد. بنابراین شما می ‌توانید مواد مورد نظر را به نان باگت منتقل کرده و به سرو به غذا اقدام کنید.

400 دیدگاه در طرز تهیه ساندویچ مرغ