طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ

طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ

به طور کلی پخت انواع ساندویچ می ‌تواند به‌ عنوان گزینه بسیار مناسبی برای تنوع وعده‌ های غذایی مورد استفاده قرار بگیرد. به بیان ساده‌ تر می‌ توان گفت امروزه همه افراد به ساندویچ بسیار علاقه مند می ‌باشند؛ به‌ همین دلیل استفاده از ساندویچ گرم یا سرد خانگی به ‌عنوان انتخاب مناسبی برای عصرانه، ناهار و یا شام در نظر گرفته می شود. در اصل ساندویچ نوعی فست ‌فود شناخته بوده که حاوی برش ‌هایی از گوشت، مرغ و سایر مواد غذایی می ‌باشد؛ به‌ طوری ‌که این سبک از غذا به دلیل سهولت و سرو راحت بسیار مورد توجه قرار گرفته‌ است. لازم به ذکر است ساندویچ‌ های مختلفی در سراسر جهان تهیه می‌ شود؛ بنابراین می ‌توانید بعد از آشنایی با طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ به سرو غذای مورد نظر خود اقدام کنید.

طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ:

همان‌ طور که قبلاً ذکر کردیم امروزه ساندویچ به ‌عنوان یکی از غذاهای دلخواه در میان افراد مختلف شناخته می ‌شود؛ بنابراین آشنایی با طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ موضوع بسیار مهمی در نظر گرفته می‌ شود؛ زیرا در برخی از مواد به دلیل عدم دسترسی به رستوران یا کمبود وقت می ‌توانید به‌ راحتی ساندویچ مورد نظر خود را تدارک ببینید. لازم به ذکر است ساندویچ ‌های خانگی در مقایسه با ساندویچ‌ های بیرون از منزل به‌ عنوان غذای سالم‌ تری محسوب می‌ شوند؛ به‌ همین دلیل به شما توصیه می ‌کنیم یادگیری طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ را در اولویت خود قرار دهید.

1.  ساندویچ پاستا و پنیر:

طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ موارد مختلفی را شامل می‌ شود که در میان آن‌ ها می‌ توان به ساندویچ پاستا و پنیر اشاره کرد.
مواد لازم:
نان تست چهار عدد
کره دو قاشق سوپ ‌خوری
پنیر چدار چهار ورق
پاستا با طرح دلخواه یک دوم پیمانه
شیر یک دوم پیمانه
پنیر چدار یک دوم پیمانه


طرز تهیه و دستور پخت:

در ابتدا شیر و پاستای مورد نظر را در ماگ ریخته و حدود یک دقیقه در مایکروویو حرارت دهید سپس مواد مورد نظر را مخلوط کرده و دوباره حدود یک دقیقه و سی ثانیه‌ دیگر در ماکروویو حرارت دهید. همچنین در نظر داشته باشید در این مرحله پاستا باید پخته شده و به غلظت کافی رسیده باشد؛ بنابراین می ‌توان نتیجه گرفت مقدار زمان پخت پاستا با توجه به ماکروویو تعیین می‌ شود. در مرحله بعدی بلافاصله به اضافه کردن پنیر چدار رنده ‌شده اقدام کنید سپس مواد را مخلوط کرده و در صورت نیاز مجددا بیست ثانیه‌ دیگر در ماکروویو حرارت دهید.
در مرحله بعدی یک دوم قاشق سوپ‌ خوری کره را در یک قسمت از نان تست پخش کنید. همچنین بر روی قسمت‌ های بدون کره پنیر ورقه‌ای قرار دهید. در نهایت ساندویچ را درون یک تابه سرخ نمایید تا پنیر داخل نان تست کاملاً ذوب شود. لازم به ذکر است پیش ‌از هرگونه اقدام برای سرخ کردن ساندویچ حتماً تابه را بر روی حرارت متوسط گرم کنید.

2.  ساندویچ تورتیلای فیله سوخاری:

اگر به طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ علاقه‌ مند هستید حتما تهیه ساندویچ تورتیلای فیله سوخاری را در اولویت خود قرار دهید؛ زیرا به دلیل طعم فوق ‌العاده‌ به ‌عنوان یک وعده غذایی مفید و راحت شناخته می شود.

مواد لازم:

سینه مرغ دو عدد
نمک به مقدار دلخواه
فلفل سیاه به مقدار دلخواه
پاپریکا دو قاشق چای‌ خوری
کورن فلکس سه پیمانه
تخم ‌مرغ دو عدد
نان تورتیا چهار عدد
گوجه‌ فرنگی دو عدد
برگ کاهو به مقدار دلخواه
روغن به مقدار دلخواه

مواد لازم برای سس:

ماست یونانی 200 میلی ‌لیتر
آب ‌لیمو سه قاشق سوپ ‌خوری
سیر له‌ شده سه حبه
پیازچه یک عدد
نمک به مقدار کافی
فلفل سیاه به مقدار کافی

طرز تهیه و دستور پخت:

در ابتدا به برش فیله ‌های مورد نظر اقدام کنید سپس به مقدار دلخواه نمک، فلفل سیاه و پاپریکا را بر روی فیله ها ریخته و درنهایت پخش کنید. پس ‌از زدن تخم‌ مرغ ‌ها تیکه ‌های مرغ را در تخم ‌مرغ قرار داده و در ظرف کورن فلکس پخش کنید. در مرحله بعدی ماهیتابه را بر روی شعله گاز قرار داده و پس ‌از داغ شدن روغن فیله ها را درون تابه قرار دهید.
پس‌ از طلایی شدن فیله ‌ها و گرم کردن نان تورتیا، فیله های مورد نظر را درون نان قرار دهید و در مرحله بعدی کاهو و گوجه را به مقدار دلخواه درون ساندویچ قرار دهید. لازم به ذکر است برای تهیه سس ابتدا ماست و آب‌لیمو را به مقدار دلخواه در ظرف مناسبی ریخته و هم بزنید. در نهایت سیر له‌ شده را به مخلوط مورد نظر اضافه کرده و به خرد کردن پیازچه‌ها اقدام کنید. سپس نمک فلفل و پیازچه‌ های خردشده را به ظرف اضافه کرده و مخلوط مورد نظر را به‌دقت هم بزنید .در نهایت پس ‌از نگهداری سس در یخچال می ‌توانید به مصرف آن اقدام کنید.

چیز برگر:

مواد لازم:
صد گرم گوشت چرخ ‌کرده
یک عدد پیاز بزرگ یا دو عدد پیاز کوچک
دو حبه سیر
پنیر چدار ورقه ‌ای به مقدار دلخواه
تخم‌ مرغ یک عدد
آرد سوخاری یا سفید به مقدار نیاز
نان همبرگر به تعداد دلخواه
نمک و فلفل با توجه به سلیقه

طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ برگرطرز تهیه و دستور پخت:

ابتدا به رنده کردن پیاز و حبه سیر اقدام کنید سپس پس ‌از گرفتن آب پیاز و سیر، ترکیب مورد نظر را به گوشت چرخ ‌کرده اضافه کنید. در مرحله بعدی با اضافه کردن تخم‌ مرغ به مخلوط کردن مواد مورد نظر اقدام نمایید سپس با اضافه کردن نمک، فلفل و آرد ترکیب مورد نظر را به ‌دقت ورز دهید. لازم به ذکر است ورز دادن باید به‌ صورت منظم انجام شود تا مخلوط مورد نظر کاملاً منسجم و یکدست شود. توجه فرمایید استفاده زیاد از آرد چیزبرگر خشک می ‌کند.
پس ‌از ورز دادن برگرها مخلوط مورد نظر را به‌ صورت دایره ‌ای شکل دهید. در مرحله بعدی روی چیز برگرها را با نایلون فریزر پوشانده و به مدت یک الی دو ساعت در داخل یخچال قرار دهید تا مواد استفاده‌ شده به بهترین شکل با یکدیگر ترکیب شوند سپس به چرب کردن تابه با روغن اقدام کنید.
لازم به ذکر است استفاده از تابه گریل را در اولویت خود قرار دهید تا برگرها به‌ خوبی سرخ شوند. پس از سرخ شدن دو طرف گوشت ‌ها به اضافه کردن ورقه‌ های پنیر چدار بر روی چیز برگر اقدام کنید تا به‌ آرامی و با حرارت ذوب شود .در مرحله آخر درون نان‌ های همبرگر را خالی کرده و کاهو، خیارشور و گوجه ‌فرنگی را به مقدار دلخواه اضافه کنید. در نهایت با اضافه کردن چیز برگر و انواع سس ساندویچ شما کاملاً آماده سرو می ‌باشد.

4. ساندویچ مرغ:

مواد لازم:
سینه مرغ دو عدد
پیاز متوسط دو عدد
هویج یک عدد
حبه سیر یک عدد
قارچ دویست و پنجاه گرم
فلفل دلمه‌ ای سبز و قرمز به مقدار دلخواه
زعفران دم ‌کرده دو قاشق غذاخوری
نمک، زردچوبه ،فلفل سیاه و سس مایونز به مقدار کافی

طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ
طرز تهیه و دستور پخت:

به طور کلی ساندویچ مرغ در طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ از جایگاه ویژه ‌ای برخوردار می‌ باشد؛ زیرا به دلیل طعم منحصربه‌فرد علاقه‌ مندان بسیاری را به سوی خود جذب می ‌کند؛ بنابراین برای وعده ‌های غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.
در مرحله اول ابتدا یک قابلمه متوسط را تا نیمه از آب پر کرده و بر روی شعله گاز قرار دهید تا آب به جوش بیاید. همچنین در مرحله بعد به خرد کردن پیاز و حلقه کردن هویج‌ ها اقدام نمایید سپس مرغ ،سیر، پیاز و هویج حلقه ‌شده را به قابلمه اضافه کنید. در مرحله بعدی نمک ،فلفل و زردچوبه را به مرغ اضافه کرده و حرارت شعله را کمتر کنید سپس پس ‌از اطمینان از پخته شدن مرغ آب مورد نظر را خالی کرده و به جدا کردن استخوان مرغ اقدام نمایید.و در نهایت پیاز دیگری را خرد کرده و روی حرارت ملایم سرخ نمایید‌ سپس فلفل دلمه ‌ای را به پیاز اضافه کرده و دوباره به مدت چهار الی پنج دقیقه به سرخ کردن مخلوط مورد نظر اقدام کنید. در مرحله بعدی قارچ را به اندازه دلخواه ریز کرده و با یک قاشق غذاخوری روغن سرخ کنید.

ادامه پخت

لازم به ذکر است ادامه طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ مرغ به‌ شرح زیر می ‌باشد:
در مرحله بعد قارچ سرخ‌ شده، نمک، فلفل و ادویه ‌های دیگر را به مخلوط پیاز و فلفل دلمه‌ ای اضافه نمایید و مرغ را به ‌صورت ریش ‌ریش شده به مخلوط نهایی اضافه کرده و زعفران دم ‌کرده را بر روی مواد بریزید. در نهایت مخلوط مورد نظر را به مقدار لازم حرارت دهید تا پس ‌از اطمینان از پخت کامل ترکیب غذایی به سرو آن اقدام کنید. شما می توانید از نان باگت، نان تست یا نان لواش استفاده نمایید. در مرحله آخر مواد را به مقدار لازم بر روی نان مورد نظر قرار داده و خیارشور، گوجه ‌فرنگی و کاهو خرد شده را بر روی ساندویچ قرار دهید.

5.  ساندویچ سرد ماهی تن:

به طور کلی اگر به‌ طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ علاقه‌ مند هستید حتما آشنایی با طرز تهیه ساندویچ سرد ماهی تن را در اولویت خود قرار دهید؛ زیرا به دلیل برخورداری از ماهی می ‌تواند برای کودکان بسیار مفید باشد؛ به‌ طوری‌ که به‌ عنوان میان وعده کاملاً مناسبی برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته می ‌شود.

ساندویچ تن ماهی سرد
مواد لازم:

کنسرو ماهی تن سیصد و پنجاه گرم
کرفس دو ساقه
سس مایونز به مقدار کافی
برگ ریحان دو قاشق سوپ ‌خوری
آب ‌لیموی تازه دو قاشق سوپ‌ خوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
نان تست با در نظر گرفتن تعداد

طرز تهیه و دستور پخت:

تن ماهی، کرفس های خرد شده، سس مایونز و آب‌ لیمو را درون ظرف ریخته و به مخلوط کردن آن اقدام ‌کنید سپس نمک و فلفل را به مقدار دلخواه به ترکیب مورد نظر اضافه کنید. در مرحله آخر به تقسیم کردن مخلوط بین چهار برش نان اقدام کرده و بر روی هر یک از آن ها یک تکه نان قرار دهید.

  1. ساندویچ هات داگ:

به طور کلی ساندویچ هات ‌داگ در طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ نقش مؤثری ایفا می ‌کند؛ زیرا روند آماده‌ سازی آن بسیار ساده بوده و به مواد اولیه کمتری نیاز دارد؛ بنابراین شما می ‌توانید در هر زمان به ‌راحتی به پخت این غذا اقدام کنید.

ساندویچ هات داگ
مواد لازم:

نان تست به مقدار کافی
پنیر ورقه ‌ای 2 عدد
هات داگ دو عدد
سس مایونز به مقدار لازم
جعفری با توجه به سلیقه

طرز تهیه و دستور پخت:

ابتدا به برش دادن کناره‌ های نان تست اقدام کنید سپس بر روی بخش میانی نان ورقه‌ های پنیر اضافه کنید. در مرحله بعدی هات داگ را سرخ کرده و درون نان قرار دهید سپس با اضافه کردن سس مایونز و جعفری ساندویچ خود را تکمیل ‌تر کنید. در مرحله آخر به مدت دو الی سه دقیقه ساندویچ خود را درون توستر یا فر قرار دهید.
با توجه به توضیحات ذکر شده به شما پیشنهاد می‌ دهیم برای سفارش آنلاین ساندویچ در اصفهان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ به سایت ویرا فود مراجعه نمایید.

238 دیدگاه در طرز تهیه و دستور پخت انواع ساندویچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *