بهترین گوشت برای استیک

بهترین گوشت برای استیک

با انتخاب بهترین گوشت برای استیک، می توانید استیک آبدار و خوش طعمی را سرو کنید. شکی نیست که گوشت به تنهایی خوش طعم و خوش مزه است، اما برای تهیه یک استیک باید بدانید، کدام برش گوشت بهترین است؟ یا چگونه می توان یک برش خوب را از یک برش بد تشخیص داد؟ آیا گوشت ارزان تر برای استیک مناسب است؟ هیچ چیز بهتر از یک استیک کبابی آبدار و خوش طعم نیست. اما بهترین استیک کبابی، سرخ شده یا پخته با انتخاب بهترین گوشت برای استیک شروع می شود. در اینجا ویرا فود شما را با انواع و بهترین برش های گوشت برای استیک آشنا می کند. در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه بهترین گوشت برای استیک را انتخاب کنیم؟

بهترین گوشت برای استیک با توجه به عوامل مختلفی انتخاب می شود، که در ادامه این عوامل را برای شما آورده ایم.

  1. ضخامت

تقریباً برای انتخاب بهترین گوشت برای استیک، توجه به ضخامت گوشت بسیار مهم است. اگرچه برش‌های نازک‌تر استیک می‌توانند، به خوبی روی گریل یا در فر پخته شوند، اما پخت درست آنها کمی دشوارتر است 30 ثانیه یا حتی یک دقیقه اضافی بیش از حد برای پخت استیک های نازک طولانی است و استیک خوشمزه شما می تواند به یک گوشت سوخته نه چندان وسوسه انگیز تبدیل شود. برش‌های ضخیم‌تر به شما اجازه می‌دهد، کمی زمان بیشتری برای پخت و کباب کردن، آن‌ها داشته باشید. البته، ضخامت مناسب می تواند، بسته به ترجیحات شما متفاوت باشد. اما ایده خوبی است که برای هر روش پخت، برشی را انتخاب کنید، که حداقل 1 سانت ضخامت داشته باشد.

بهترین گوشت برای استیک

 

  1. درصد چربی

آن خطوط سفید را می بینید، که از هر برش عبور می کنند؟ چربی میان بافتی است، که نام دیگری برای چربی است، که تقریباً مانند رگه های نازک در استیک می گذرد. عموماً افراد چربی در استیک خود نمی خواهند، اما چربی میان بافتی از طریق ماهیچه چیزی است، که به استیک شما لطافت و طعم می دهد. استیک همانطور که پخته می شود، چربی خود را کاهش می دهد، و بافت عالی و طعم غنی استیک را که انتظار دارید ایجاد می کند. بنابراین، مقدار مناسب چربی چیز خوبی است. البته، شما یک استیک چرب نمی‌خواهید، بنابراین به جای تکه‌های چربی، به دنبال خطوط نازک و زیبای چربی میان بافتی در گوشت باشید.

  1. انتخاب برش مناسب از گوشت

بسیاری از برش‌ها برای کباب کردن، سرخ کردن در ماهیتابه یا پخت مناسب هستند، و افراد ماهر با تجربه گریل می‌توانند، تقریباً هر استیک را به خوبی گریل کنند. اما بسیار مهم است، که انتخاب درستی از گوشت برای استیک را داشته باشید. در انتخاب بهترین گوشت برای استیک باید با توجه به انواع استیکی که وجود دارد، تصمیم بگیرید که کدام برش مناسب است. در ادامه شما را با انواع استیک ها و برش های مناسب گوشت آشنا می کنیم.

بهترین گوشت برای انواع استیک

انواع مختلف از اسیتک وجود دارد، که با توجه به نوع طبع و استیک باید گوشت مناسب آن را انتخاب کرد. در ادامه ویرا فود انواع استیک ها و برش های مناسب هر کدام را برای شما معرفی می کند.

  1. استیک تی بون

استیک‌های تی بون از گوشت کمر کوتاه گاو، نزدیک‌تر به معده از قسمت عقب بریده می‌شوند. این برش‌ها معمولاً لطیف هستند، و یکی از محبوب‌ترین انواع استیک ها هستند. زیرا حاوی دو نوع گوشت مختلف هستند: یک طرف فیله گوشتی و طرف دیگر استیک نواری. بنابراین، تی بون می تواند دو طعم و بافت استیک را در یک برش به شما بدهد تا از سرو این استیک لذت ببرید. تی بون ها طعم های فوق العاده ای دارند. و وقتی درست پخته شوند، خوب و آبدار می مانند. ضخامت استخوان های تی بون نیز می تواند، بین یک تا دو سانت باشد که مخصوصاً برای گریل مناسب است.

استیک تی بون

  1. استیک پورترهاوس

استیک پورترهاوس بسیار شبیه به  تی بون به نظر می رسد. به این دلیل که بهترین گوشت برای استیک پورترهاوس همچنین از کمر کوتاه بریده شد. و شامل یک نوار و فیله است. تفاوت این است، که استیک‌های پورترهاوس بزرگ‌تر از استیک تی هستند، و کمی نرم‌تر هستند. زیرا بیشتر به سمت ناحیه پاها بریده می‌شوند، که ماهیچه‌های بیشتری دارد. پورترهاوس معمولاً هم از نظر طول و هم ضخامت، دارای قسمت فیله‌ای بزرگ‌تر از استیک تی بون است. بنابراین اغلب مقداری گوشت بیشتر از این برش‌ها نسبت به استیک تی بدست می‌آورید.

  1. فیله مینیون

این برش استیک یکی از پرطرفدارترین هاست، که گاهی اوقات به آن فیله گوشتی نیز می گویند. فیله استیک مینیون در واقع از قسمتی از فیله که از دنده ها شروع شد. و به سمت عقب گاو ختم می شود، بریده می شود به طور کلی بهترین گوشت برای استیک فیله مینیون قسمت کوچکی است. که از ناحیه فیله ماهی که نزدیک‌ترین قسمت به دنده‌ها قرار دارد گرفته شد. و آن را بسیار نرم می‌کند. بیشتر فیله مینیون ها بین دو تا سه سانت ضخامت دارند، که برای گریل بسیار مناسب است. فیله مینیون یکی از برش های ضخیم تر استیک است. بنابراین برای پختن آن به زمان بیشتری نسبت به سایر استیک ها نیاز است. برای بهترین طعم و لطافت، هر طرف را حدود چهار دقیقه در مقداری کره بپزید، و سپس استیک و آب آن را حدود پنج دقیقه دیگر در فر با دمای 425 درجه قرار دهید.

  1. استیک سیرلوین

بهترین گوشت برای این نوع استیک از فیله پشت حیوان، درست زیر قسمت نوار فیله می آید. این استیک به اندازه برخی دیگر لطیف نیست. زیرا از ناحیه بسیار عضلانی حیوان تهیه می شود. اما طعم های باورنکردنی و غنی دارد، که در دیگر استیک ها نخواهید یافت. البته در مقایسه با بسیاری از استیک های دیگر قیمت بسیار مقرون به صرفه ای دارد. با این حال، طعم شگفت‌انگیز گوشت گاو را بدون چربی زیادی به ارمغان می‌آورد، و زمانی که در دمای مناسب پخته می‌شود. آن را به یکی از متعادل‌ترین استیک‌ها تبدیل می‌کند. اکثر مردم ترجیح می‌دهند، این نوع استیک را روی کباب‌پز بپزند. زیرا طعم گریل به خوبی به طعم استیک کمک می‌کند.

استیک سیرلوین

  1. بیف استیک

این قطعه گوشت قسمت بزرگی از گوشت گاو است، که از قسمت شانه، بازو و سینه بریده شد. با این بخش از گوشت می توانید، غذاهای اصلی دیگر مانند: استیک دنور و کباب های خوش طعم را نیز آماده کنید. این بخش از گوشت گاو به دلیل طعم قوی و توانایی آن در تولید تعدادی استیک بسیار محبوب شناخته شد. گوشت گاو که از این برش استیک به دست می آید؛ بهتر است، برای استیک ها به صورت کبابی استفاده شود. جایی که آنها به آرامی روی حرارت کم پخته می شوند. فرآیند پخت آرام، گوشت گاو را با چربی خود نرم می کند، و طعم غنی و گوشتی مورد نظر شما را بدون بافت سفت و قابل جویدن باقی می گذارد.

نتیجه

همانطور که مطالعه کردید، با انتخاب های زیادی برای بهترین گوشت برای استیک رو به رو هستید. مطمئن باشید، هر برش از گوشت گاو را برای استیک انتخاب کنید. با چند تغییر خاص بسته به ضخامت، ترجیحات دمای پخت و پز و نوع برش به خوبی می توانید استیک آبدار و خوش مزه ای را درست کنید اما اگر فقط می خواهید از خوردن یک استیک فوق العاده خوشمزه و خوش طعم لذت ببرید، می توانید به رستوران ویرا فود مراجعه کنید. این رستوران انواع استیک ها را با بهترین روش طبخ برای شما سرو می کند.

1 دیدگاه در بهترین گوشت برای استیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *