قیمت استیک در اصفهان

قیمت استیک در اصفهان

قیمت استیک در اصفهان برای افرادی که علاقه زیادی به استیک دارند، بسیار مهم است. در کنار قیمت اگرچه طعم و مزه به ترجیحات فردی بستگی دارد، اما آبدار بودن و لطافت آن برای لذت بردن از یک استیک ضروری است. یک استیک عالی با پیدا کردن یک قطعه گوشت گاو خوب شروع می شود. هر بخش از چرخه زندگی گاو بسیار مهم است، زیرا کیفیت استیک و طعم آن را تعیین می کند. اگر می خواهید، بهترین تجربه غذاخوری را داشته باشید، بهتر است، از قیمت استیک در اصفهان خبر داشته باشید، زیرا تا حدودی قیمت های استیک نشان دهنده کیفیت و طعم آن ها است. در این مقاله ویرا فود قیمت استیک های مختلف و عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن ها را مورد بررسی قرار داد.

عوامل موثر بر قیمت استیک در اصفهان

  1. سن گاو

سن گاو به خوش طعم بودن و کیفیت استیک کمک زیادی می کند. گوشت های جوان اغلب دارای بالاترین قیمت هستند، زیرا کیفیت استیک بهتری نسبت به گوشت های پیر دارند. حیوانات بر اساس سنشان به دسته هایی تقسیم می شوند. اگر بین 18 ماه تا 3 سال باشد، و از 3 تا 4 سال بالغ شود، جوان محسوب می شود. گاوهایی که از 4 سال بیشتر می‌گذرند، در دسته اقتصادی طبقه‌بندی می‌شوند. تفاوت زیادی در قیمت گوشت حاصل از گاو وجود دارد. زیرا به طور قابل توجهی به سن، پرورش، تغذیه و مدیریت در طول چرخه زندگی گاو بستگی دارد.

  1. برش های استیک

برش‌های استیک را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد، که شامل سیلندر، فیله و دنده می‌شود. استیک های دنده دارای کمترین برش از این سه قسمت است، که عبارتند: از استیک دنده ای، کباب دنده و دنده های پشتی است. استیک سیلندر که بسیار محبوب است، از قسمت سیلندر گوشت گاو گرفته می شود، سایر برش های رایج استیک مانند: استیک پورترهاوس، فیله ماهی، تی استخوان و استیک بالای کمر همگی از قسمت کمر کوتاه گاو گرفته می شود. و فیله لطیف ترین گوشت گاو است، اما به اندازه استیک دنده ای آبدارتر نیست. اما قسمتی است، که در آن برش های مختلف استیک استخراج می شود، و خوش طعم بودن آن را در مورد لطافت و طعم آن تضمین می کند. قیمت استیک در اصفهان با توجه به انتخاب برشی از گوشت بسیار متفاوت است. در ادامه به انواع استیک ها می پردازیم.

برش های استیک

  1. لطافت گوشت

لطافت گوشت نقش بزرگی در قیمت استیک در اصفهان دارد. لطافت گوشت و درصد گوشت حیوان که آن را تشکیل می دهد، قیمت فروخته شده آن را تعیین می کند. تکه های لطیف گوشت مانند: ریبی، پورترهاوس و فیله تنها حدود 8 درصد از وزن بدن گاو را تشکیل می دهند. به طور کلی هر چه گوشت نرم تر و لطیف تر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.

  1. روش پختن

قیمت استیک را نیز می توان بر اساس روش تهیه یا آماده شدن آن ارزیابی کرد. زیرا بر طعم، آبدار بودن و لطافت استیک حاصل تأثیر می گذارد. برخی از نمونه‌های متداول تهیه استیک شامل: استیک خام، متوسط، کبابی ​​تهیه شده می شوند، یک استیک خام فقط به مدت یک دقیقه از هر دو طرف پخته می شود، و تنها از سطح بیرونی پخته می شود، اما داخل آن خام است. متوسط از داخل سفت، نرم، صورتی و آبدار است. اگر طرفدار استیک‌های خام نیستید؛ استیک متوسط ​​می‌تواند، بهترین گزینه برای شما باشد. زیرا در داخل گوشت کمی آبدار است، اما از سطح بیرونی کمی سفت است. یک استیک کبابی برای افرادی که دوست دارند، غذای خود را به طور کامل پخته شود، انتخابی بسیار خوبی است.

روش پختن

  1. میزان تقاضا

دو مورد از بزرگ‌ترین عوامل قیمت استیک در اصفهان، پرورش گاو و بازار کنونی است، که گوشت در آن فروخته می‌شود. وقتی این دو فاکتور با هم تلاقی می کنند، درک اینکه چرا استیک قیمت بالایی دارد، آسان تر است. همانطور که گفته شد، نحوه پرورش گاو و هزینه‌ای که یک دامدار برای پرورش آنها هزینه می‌کند، در افزایش قیمت گوشت مؤثر است، به عنوان مثال، یک گاو با رژیم غذایی باکیفیت تغذیه می شوند، معمولاً نسبت به یک گاو معمولی که از یک کشتارگاه آمده است، پول بیشتری برای خرید آن داده می شود.

همچنین، تقاضا برای برش های مختلف گوشت گاو، و میزان قیمت هایی را که مردم مایل به پرداخت آن هستند، بر قیمت گذاری بسیار تاثیر دارد. در حالی که گاهی ممکن است. بسیاری از رستوران ها، استیک های خود را بر اساس تقاضا و روند کلی پرورش و آماده سازی گاو برای کشتار قیمت گذاری می کنند.

  1. قیمت رستوران

وقتی به یک رستوران می روید، نه تنها برای غذای خود هزینه می کنید، بلکه برای یک سرویس دهی نیز هزینه می کنید. فضای کلی رستوران، تجهیزات، نحوه برخورد سرورها و غیره همه اینها بهایی دارند. علاوه بر فضایی که در یک رستوران انتظار دارید و برای آن هزینه می کنید، بسیاری از رستوران ها چیزی خاص و منحصر به فرد برای ارائه به شما دارند. آنها ممکن است، برش هایی از گوشت داشته باشند؛ که برای یک رستوران خاص انتخاب شد. برخی از رستوران‌ها ممکن است قصاب‌های خود را داشته باشند که بهترین گوشت را تهیه می کنند. همچنین دستور پخت یا سبکی از پخت و پز داشته باشند، که مختص خودشان است؛ که شما در هیچ جای دیگری نمی توانید، آن را پیدا کنید. این همچنین به این معنی است، که شما قرار است، هزینه بیشتری برای وعده غذایی خود در این رستوران ها بپردازید.

گران ترین برش های استیک کدامند؟

همانطور که می دانید، انواع مختلفی از استیک ها وجود دارد. قیمت استیک در اصفهان بر اساس نوع استیکی که تهیه می کنید، متفاوت است. گوشت فیله، فیله مینیون، ریبی، تی بون از انواع استیک هایی هستند، که قیمت های بیشتری نسبت به استیک های دیگر دارد. در بین همه استیک ها، استیک فیله لطیف ترین گوشت گاو است، که این گران ترین استیک موجود است. دلیل گرانی این استیک نرمی و طعم بسیار لذیذ آن است. با این حال، این نوع استیک بسیار لاغر است، و هیچ گونه چربی اضافی ندارد.

گران ترین برش های استیک کدامند؟

بهترین برش های گوشت از کجا می آیند؟

بهترین برش های گوشت قسمت هایی است، که نرم باشد. نرمی گوشت گاو مستقیماً به میزان کارکرد ماهیچه حیوان نسبت داده می شود. لطیف ترین برش های گوشت گاو آنهایی هستند، که دورتر از شاخ و سم هستند. و لطیف ترین ناحیه از همه را می توان در زیر دنده ها و در کنار ستون فقرات یافت. برش‌های اصلی گوشت گاو که بیشتر مردم به آن تمایل دارند، مانند: ریبی، تندرلوین و تی بون حدود 8٪ از کل حیوان را تشکیل می‌دهند. بقیه لاشه از گوشت چرخ کرده، کباب، گوشت خورش، استخوان و غیره تشکیل شد.

قیمت استیک در اصفهان

همانطور که خواندید، انواع مختلفی از استیک ها وجود دارد، که هر کدام قیمت های متفاوتی دارند. اگر می خواهید، یک استیک خوشمزه و خوش طعم بخورید، و برای آن هزینه گزافی پرداخت نکنید. می توانید، به رستوران ویرا فود بروید. ویرا فود یک رستوران بسیار مقرون به صرفه است. این رستوران انواع استیک ها از جمله استیک ریبی، فیله مینیون، پورترهاوس، تی بون به صورت بی استخوان و با استخوان، خوش طعم و لطیف را برای شما سرو می کند. استیک های ویرا فود بهترین قیمت استیک در اصفهان را دارند. اگر به دنبال تجربه ای لذیذ و فراموش نشدنی از انواع استیک ها هستید، بهتر است؛ حتماً به رستوران ویرا فود مراجعه کنید.

31 دیدگاه در قیمت استیک در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *