ویژگی های استیک خوش مزه چیست؟

ویژگی های استیک خوش مزه چیست؟

ویژگی های استیک خوش مزه چیست؟ همه علاقه مندان به استیک حتماً ویژگی استیک خوش مزه را می شناسند. استیک یک ماده غذایی مغذی است، که در آن برش های مختلف گوشت گاو را می توان با چاشنی های مختلف به طعم عالی و لذت بخش تبدیل کرد. البته باید بدانید، که همه برش‌های گوشت گاو استیک خوبی را نمی‌سازند، و برای دستیابی به یک استیک خوب باید بدانید، ویژگی استیک خوش مزه چیست؟ اگر می خواهید استیک عالی بخورید، باید چند ویژگی ها و نکات مهم در رابطه با استیک را بدانید. بهترین رستوزان اصفهان ،ویرا فود در این مقاله شما را با ویژگی استیک خوش مزه و انواع استیک های لذیذ و خوش طعم آشنا می کند.

ویژگی یک استیک خوش مزه

ویژگی های استیک خوش مزه چیست؟عواملی متفاوتی در طعم و مزه استیک تاثیرگذار است، که در ادامه ویرا فود شما را با این عوامل آشنا می کند. با شناخت ویژگی استیک خوش مزه می توانید، همیشه بهترین و لذیذترین استیک ها را انتخاب کنید.

ویژگی های استیک خوش مزه چیست؟

 1. چربی گوشت

چربی گوشت به چربی های کوچک سفید گفته می شود،که بر روی یک برش تازه گوشت گاو دیده می شود. آنها مقدار کوچکی از چربی هستند، که در طول فرآیند پخت استیک ذوب می شوند، و باعث آبدارتر و لطیف تر شدن استیک می شوند. ویژگی استیک خوش مزه یکنواختی چربی گوشت در سراسر گوشت گاو است، که طعم فوق العاده ای به آن می دهد. یک استیک با چربی کم در مقایسه با گوشت گاو پر چرب سرشار از امگا 3 و 6 است. همچنین حاوی اسید اولئیک و سطوح پایین تر کلسترول است که برای قلب مفید است.

 1. روش پختن

یک استیک خوب باید در یک تابه یا تابه چدنی آماده شود. تا گرمای کافی دریافت کند. تابه های چدنی استیک های عالی را می سازند. زیرا متراکم، سنگین هستند؛ و می توانند، گرمای زیادی را در خود نگه دارند. می توان استیک را به اندازه کافی سریع و داغ و فقط با تماس با حرارت شدید پخته شود ابتدا باید تابه را قبل از ریختن داخل استیک تا حدی که می‌توان گرم کرد بسته به اینکه می خواهید. استیک چگونه سرو شود، مدت پخت متفاوت است. وقتی استیک به دمای دلخواه برسد، می‌توان مایع یا کره را اضافه شود.

 1. چاشنی

ویژگی استیک خوش مزه استفاده از چاشنی های متفاوت است. تا زمانی که از مواد باکیفیت استفاده شود، نیاز به چیز زیادی نخواهد بود. آشپزخانه های بزرگ استیک‌های خود را با سیر، نمک دریا، فلفل سیاه درشت آسیاب می کنند. همچنین سبزی خشک یا نوعی از ادویه‌های خاص مزه‌دار می کنند. علاوه بر چاشنی، سرآشپزهای حرفه ای می توانند قبل از سرو استیک، کره، ماریناد یا نوعی مایع تکمیلی اضافه کنند. اگر می خواهید، یک استیک خوب و خوش طعمی داشته باشید، مخلوط مایع سس سویا و سرکه را امتحان کنید، زیرا طعم و رطوبت را به استیک می دهند.

 1. ضخامت استیک

ضخامت استیک در طعم، مزه و پخت تاثیر می گذارد. در هنگام سفارش استیک تنها کاری که باید انجام دهید، این است، که مشخصاتی در مورد میزان ضخامت استیک خود ارائه دهید. به خاطر داشته باشید، که اگر استیک خیلی ضخیم باشد، باید به صورت نیم پز سرو شود. زیرا پخت زیاد آن باعث می شود، سطح گوشت سوخته و طعم بدی به خود بگیرد به همین دلیل استیک هایی با ضخامت زیاد به صورت نیم پز که سطح گوشت کامل پخته و داخل گوشت قرمز و تا حدی نیم پز است، سرو می شود.

ضخامت استیک

بهترین و خوشمزه ترین استیک ها

ویژگی های استیک خوش مزه چیست؟، انواع مختلفی از استیک ها وجود دارد. که برای لذت بردن از یک استیک حتماً باید ویژگی استیک خوش مزه را بدانید در ادامه ویرا فود با توجه به ویژگی های گفته شد. به معرفی استیک های خوشمزه و محبوب می پردازد.

 1. استیک ریبی

استیک ریبی به دلیل ترکیبی از لطافت بسیار خوب و طعم بزرگ و گوشتی، بهترین استیک است. چه گزینه استخوان و چه بدون استخوان را انتخاب کنید، استیک های ریبی گزینه ای مناسب برای گریل هستند. استیک‌های ریبی را روی حرارت متوسط ​​رو به بالا گریل می شود، تا به میزان دلخواه برسد.

 1. استیک استریپ

استیک استریپ که گاهی به استیک نیویورک نیز شناخته می شود. این استیک به اندازه ریبی خوش طعم است. البته ممکن است، طعم گوشت گاو شدیدتری نسبت به ریبی داشته باشد. سرو استخوانی، این نوع استیک کمتر رایج است، تقریباً همه جا بدون استخوان سرو می شود.

 1. استیک پورترهاوس

استیک پورترهاوس مقطعی از کمر کوتاه گوشت گاو است. که از قسمت انتهایی آن گرفته شده است. دارای یک مقطع از ستون فقرات با بخشی از ماهیچه در یک طرف و یک تکه فیله در طرف دیگر است. همچنین شامل یک تیکه استخوان به صورت T شکل است. این نوع استیک به صورت کبابی، گریل پخته می شود.

استیک پورترهاوس

 1. استیک تی بن

ویژگی های استیک خوش مزه چیست؟، یک استیک‌ تی‌بون همه ویژگی استیک خوش مزه را دارد، و بسیار شبیه استیک‌های پورترهاوس هستند، فقط آن‌ها روی کمر کوتاه کمی به سمت جلو بریده می‌شوند، تفاوت این نوع استیک با استیک پورترهاوس مقدار گوشت و ماهیچه ای که دارند. استیک های تی بن نسبت به پوترهاوس مقدار کمتری گوشت دارند.

 1. استیک فیله

استیک فیله برش از کمر گاو است، که اغلب به عنوان استیک فیله مینیون نیز شناخته می شود. از آنجایی که این ماهیچه فیله ای تحرک کمی دارد، استیک حاوی چربی کمتری است، که نسبت به بسیاری از انواع دیگر استیک لطیف تر و لذیذتر است؛ که ویژگی استیک خوش مزه را نشان می دهد.

 1. استیک نواری

ممکن است بدون اینکه بدانید، یک استیک نواری را امتحان کرده باشید. اینها همچنین به نام‌های استیک نواری کانزاس سیتی (با استخوان)، استیک نیویورکی استریپ (بدون استخوان) و استیک تاپ سیرلوین نیز شناخته می‌شوند. این برش گوشت از ناحیه کمر کوتاه گاو گرفته می شود. این نوع استیک یکی از پرفروش ترین انواع استیک است. دلیل محبوبیت استیک نواری طعم قوی گوشتی و مقدار مناسبی از چربی و بافت آن که کاملاً لطیف است. این نوع استیک ها به دلیل محتوای چربی کمتری که دارند، پیشنهاد می شود. آن ها را کمی کمتر از بقیه استیک ها پخته شود.

 1. استیک دنده ای

استیک دنده ای مانند استیک ریبی، طعم قابل توجهی با بافت گوشتی و ضخیم دارند. در حالی که بسیاری از سرآشپزها استیک های دنده ای را آب پز سرو می کنند، اما شما می توانید، آنها را کباب نیز سفارش دهید. استیک های دنده ای به دلیل مقرون به صرفه بودن بسیار محبوب هستند.

استیک دنده ای

 1. استیک سیرلوین

استیک سیرلوین استیک های بدون استخوانی هستند، که از قسمت بالایی گوشت گاو تهیه می شوند. این نوع استیک تکه های گوشت بسیار محبوبی هستند. استیک های سیرلوین، زمانی که به درستی آماده و پخته شوند، طعم گوشتی بسیار عالی دارند. با قیمت ارزان‌ترشان نسبت به بسیاری از انواع دیگر استیک، آن‌ها یکی از محبوب‌ترین غذاها هستند. این نوع استیک کاملاً بدون چربی است. بنابراین نباید زیاد پخته شوند، تا لطافت خود را داشته باشند.

نتیجه

ویژگی های استیک خوش مزه چیست؟، همه ویژگی های گفته شد. برای یک استیک خوب، وقتی با یک روش درست پخت استیک ترکیب شوند. یک استیک فوق العاده لذیذ و خوشمزه می سازند. مهم نیست، که چقدر برای یک برش اصلی گوشت گاو هزینه کنید، اگر ویژگی استیک خوش مزه را نداشته باشد، هرگز نمی توانید از سرو آن نهایت لذت را ببرید. انتخاب عاقلانه گوشت و تهیه آن از روش درست پخت، همگی از ویژگی های ضروری هستند، که یک استیک خوب را می سازند. اگر به دنبال یک استیک فوق العاده لذیذ و خوش طعم می گردید به راحتی می توانید، در رستوران ویرا فود آن را پیدا کنید. ویرا فود بهترین و لذیذترین استیک ها را با مناسب ترین قیمت برای شما سرو می کند.

62 دیدگاه در ویژگی های استیک خوش مزه چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *